четвер, 6 квітня 2017 р.

День без конфліктів в ЕНВК "ЗНЗ-ДНЗ" №6


     6 квітня в навчальному закладі пройшов День без конфліктів. Протягом дня учні 1-4 класів та підготовчої групи грали в ігри на розвиток дружніх стосунків, пригадували ввічливі слова, говорили один одному компліменти, брали активну участь в акції "Подаруй посмішку - отримай добре побажання". До заходів були залучені не лише діти, але і педагоги, вихователі, адміністрація. Сподіваємось, що завдяки проведеним заходам в оточуючому світі додалось добра, позитиву та оптимізму!







пʼятниця, 31 березня 2017 р.

Тренінг для педагогів м. Енергодар 

"Мережеві технології Веб 2.0" 

       З 27 по 31 березня 2017 року ми пройшли тренінг для осітян міста "Мережеві технології Веб 2.0", метою якого було: розвиток інформаційної компетентності педагогів, формування інформаційної культури, ознайомлення з соціальними сервісами технологій Веб 2.0, використання соціальних сервісів в проектній діяльності,  робота на запорізькому порталі ЗапоВікі. 
         Проводив тренінг справжній професіонал своєї справи - Мєльков Валерій Валентинович, вчитель інформатики ЕБГ "Гармонія". Він вчив нас створювати карти знань, інтерактивні вправи, працювати та спілкуватися на блогах і порталі ЗапоВікі, розміщати створені матеріали в Інтернеті та ще багато чому корисному. Дуже вдячні йому за терпіння і науку!
       Було важко, але дуже-дуже цікаво! Сподіваємось, що отримані знання стануть нам впригоді!



 

четвер, 23 березня 2017 р.

Батьківські збори

      22 березня 2017р. в закладі пройшли збори батьківських комітетів з дуже важливої та актуальної на сьогодні теми "Діти та Інтернет: залежність, кібербулінг, віртуальні спільноти...Що надалі чекає наших дітей?". Педагоги та батьки спільно обговорили питання стосунків дитини з комп'ютером та Інтернетом, проблему впливу деструктивних підліткових груп в соціальних мережах на дітей та отримали рекомендації, як правильно батькам спілкуватися з дитиною, щоб вона не потрапила в біду. Батьки не тільки уважно слухали виступи соціального педагога та психолога, але й приймали активну участь в обговоренні відеороліку, слайдів презентації, в мозковому штурмі "Позитивні речі в нашому житті". Дуже сподіваємось, що інформація, яку отримали батьки, буде їм корисною та стане впригоді.




Для підготовки до зборів було проведено анкетування учнів на тему "Ставлення учнів до шкідливих звичок: комп'ютерна залежність" ...Анкета для учнів

Матеріали виступу соціального педагога на батьківських зборахДивитись далі....

Презентація соціального педагога до батьківських зборів.... дивитись тут...



вівторок, 21 березня 2017 р.

20 березня - Міжнародний день Щастя! 

  20 березня в навчальному закладі пройшли цікаві інтерактивні заняття з учнями 1-4 класів до Міжнародного дня Щастя. Тема дуже зацікавила учнів та викликала багато позитивних емоцій. І ці емоції - найголовніший  результат занять. Особливо, коли останнім часом з'являється дуже багато тривожної інформації про деструктивні підліткові групи в соціальних мережах, які позбавляють неповнолітніх учасників сенсу життя, віри в себе, в близьких, в друзів, в майбутнє. 
        На занятті в 4 кл. учні разом з соціальним педагогом висловлювали свої думки про те, що є щастя для них. Вони назвали дуже важливі для кожної людини речі: можливість бачити, чути, рухатися; здоров'я; сім'я, друзі, природа, тварини, сонце і повітря, школа та відпочинок; музика, співи, танці; а що ще важливо - любов, дружба, порозуміння, спілкування. На занятті діти створили яскраві колажі та впевнились в тому, що у них є багато того, що потрібно людині для особистого щастя. І це дуже важливий висновок!





Щастя жити

Яке велике щастя — просто жити,
Стрічати радо кожен день новий.
Любити світ і всіх людей любити
Та відчувати вітерець легкий
І чарівну красу навколо себе,
І чути сум і радість у піснях.
Летіти в мріях у високе небо,
Немов казковий легкокрилий птах.
Яке це щастя — сонце зустрічати!
Любити й дивуватись кожну мить.
Красу землі всім серцем відчувати,
Яка навколо радісно бринить.
Яке велике щастя — просто жити...    (Надія Красоткіна)

неділя, 12 лютого 2017 р.

                               
                Увага! Небезпечні розваги підлітків! 
         "Зникнути на 24 години": в запорізькій поліції попереджають про екстремальну гру.

        На просторах мережі інтернет серед підлітків останнім часом активно поширюється гра, суть якої полягає в тому, щоб зникнути на добу. Прі цьому підліткам пропонується на даний проміжок часу не виходити на зв'язок і не повідомляти про своє місцезнаходження нікому - ні друзям, ні батькам, ні знайомим. Підліткам в цій грі можуть ставитись завдання, наприклад, провести ніч в якому-небудь публічному місці та сфотографувати або засняти це на відео. Потім ця інформація викладається в соцмережах та передається естафета іншим бажаючим. Місце проведення ночі додає "бонусів" та "крутості" підлітку, бо можна сховатися в школі, а можна провести ніч в зоопарку, дельфінарії, великому торгівельно-розважальному центрі тощо. 
        В запорізькій поліції заявляють, що на території області не було зафіксовано випадків, при яких підлітки йшли б з дому саме через такі ігри. Прі цьому правоохоронці висловлюють занепокоєння в тому, що неможливо відрізнити при такій грі, пішов підліток заради розваги чи дійсно потрапив в біду і потребує допомоги. В зв'язку з цим правоохоронці просять батьків бути уважнішими до своїх дітей і стежити за їх розвагами в соцмережах. 

Звідки пішла ця розвага, можна ознайомитись в наступному матеріалі ...читати далі






                                                      Небезпечний Інтернет! Групи, в яких підлітків 
спонукають до суїцидальних думок та вчинків

      Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомив про виявлення в соціальних мережах небезпечних груп, в яких дітей та молодь доводять до самогубства.
       Члени таких спільнот називають себе "кітами", бо ці істоти асоціюються у них зі свободою. Використання цього образу можна пояснити тим, що цей різновид ссавців один з небагатьох, представники якого можуть добровільно звести рахунки з життям (викинутися на берег). Подібні спільноти називають себе "Море китів", "Синій кіт", "Тихий дім", "Розбуди мене о 4.20". 
         Департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп - https://vk.com/blueskitea. У неї входили 209 користувачів з України. Аналізуючи діяльність зазначених груп, кіберполіціїя встановила постійних учасників таких спільнот (список акаунтів доступний за посиланням), які реєструються з території України... читати далі...    

середа, 8 лютого 2017 р.

Корисне знайомство - Центр "Ла Страда - Україна"
Міжнародний жіночий правозахисний центр “Ла Страда-Україна” (свідоцтво про реєстрацію Міністерства юстиції України № 1010 від 31.03.98) з 1997 року працює в напрямі запобігання торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, ліквідації всіх форм дискримінації та насильства у суспільстві, сприяння дотриманню прав людини, гендерної рівності та захисту прав дітей. 

Якщо вас цікавлять питання (або ви потребуєте допомоги) з проблем торгівлі людьми, захисту прав дітей та жінок, протидії насильству - то ви знайдете відповіді та необхідні контакти на офіційному сайті центру "Ла Страда-Україна".

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Ви не одинокі в своїй біді або в своїх проблемах! НЕ МОВЧІТЬ! Захистіть себе та своїх близьких! Завітайте на сайт Центру  ...дивитись далі...

понеділок, 23 січня 2017 р.

Вивчення проблем булінгу в шкільному середовищі

Повноцінний розвиток і реалізація індивідуальних здібностей дитини в школі можливі тільки за умови належної якості міжособистісного спілкування і психологічної безпеки в освітньому середовищі. У свою чергу, психологічна безпека освітнього середовища виражається в захищеності від насильства у стосунках для всіх учасників навчально-виховного процесу. На жаль, школа не тільки відіграє важливу роль у житті дітей як середовище основної соціалізації, а й виступає місцем, де діти досить часто піддаються насильству. Насильство в освітньому середовищі може носити як поодинокий, так і регулярний, тривалий характер, який виявляється у формі «булінгу».
В січні 2017р. в навчальних закладах м. Енергодара проходить міський моніторинг ставлення учасників навчально-виховного процесу до проблем насильства, зокрема, до такого явища, як булінг.
Для поглиблення своїх знань з цієї проблеми пропонуємо консультацію для педагогів, батьків учнів - ...читати далі 
          Запрошуємо педагогів ЕНВК «ЗНЗ-ДНЗ» №6 пройти анкетування з даного питання за посиланням: ...анкета

четвер, 19 січня 2017 р.

Торгівля людьми - це не міф, це РЕАЛЬНІСТЬ!
Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Ця проблема є актуальною і для України.
Запрошуємо батьків учнів ЕНВК "ЗНЗ-ДНЗ" №6 та педагогів взяти участь в опитуванні на тему "Рівень обізнаності щодо сучасни проявів торгівлі людьми":

Складна економічна та політична ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів. Міжнародні організації за 9 місяців 2016 року зафіксували в Україні 777 випадків постраждалих від торгівлі людьми. Для порівняння, наводяться дані за попередні роки, згідно з якими протягом всього 2012 року було зафіксовано 945 випадків торгівлі людьми, 2013 року – 929, 2014 року – 903, 2015 року – 740 випадків. Але це тільки ті випадки, які були зафіксовані. Насправді їх кількість значно більша.
Що таке торгівля людьми?
Торгівля людьми – це продаж людей і їх використання злочинними елементами з метою одержання прибутку. Це може означати примушення або втягування через обман до проституції, жебракування або фізичної праці. 
Форми торгівлі людьми:
·        Сексуальна експлуатація, примушування до проституції
·        Використання в порнобізнесі
·        Трудова експлуатація, примусова важка праця
·        Примусове жебрацтво
·        Примусове втягнення в злочинну діяльність
·        Торгівля людьми (дітьми) з метою вилучення органів
·        Примусове сурогатне материнство
·        Використання в дослідах, збройних конфліктах
·        Усиновлення з метою наживи
·        Примусовий шлюб
Тощо
 Групи ризику при потраплянні до торговців людьми: 
·        Недостатньо поінформовані верстви населення щодо ризиків потрапляння до торговців людьми
·        Неблагополучні сім’ї та діти з таких сімей (занедбані, малозабезпечені, з сімей, де присутні насильство, наркоманія, алкоголізм тощо)
·        Люди, які мають проблеми зі здоровям (інваліди, особливості психічного та  розумового розвитку), а також ті, хто має проблеми з алкоголем, наркотиками, веде аморальний спосіб життя
·        Люди, які знаходяться в складній життєвій ситуації (розпад сім’ї, відсутність підтримки, боргові забов’язання, нестаток грошей, безробіття, низька платоспроможність)
·        Сирітство або соціальне сирітство
·        Безпритульність
Шляхи потрапляння до тенет торговців людьми:
·        Через оголошення про працевлаштування в ЗМІ (газети, журнали, телебачення, радіо, рекламні плакати)
·        Через нелегальних посередників у влаштуванні за кордоном (малознайомі люди, випадкові знайомці тощо)
·        Туристичні подорожі без дозволу на працевлаштування
·        Відїзд на навчання за кордон; виїзд за молодіжною програмою Au Pair (проживання в сімях, робота)
·        Запрошення до модельного бізнесу за межами країни
·        Подорож для знайомства через шлюбні агенції
·        Фіктивний шлюб
·        Викрадення
Шановні батьки, діти, колеги та просто всі громадяни України!  Будьте обережні, поважайте себе та бережіть!
Національна “гаряча лінія” з питань протидії торгівлі людьми
0-800-500-225
(дзвінки в межах України безкоштовні)

527
безкоштовні дзвінки для абонентів МТС, Київстар, Лайф

061-764-38-57
Департамент соціального захисту населення
Запорізької обласної державної адміністрації