Самоосвіта


      2003р. - курси підвищення кваліфікації при ЗОІППО та диплом тренера з програми “Сприяння просвітницькій роботі “рівний-рівному” серед молоді України щодо здорового способу життя”











n2007р. – сертифікат про завершення курсу за програмою Intel “Навчання для майбутнього”










n     2012р. – тренер з інформаційно-освітньої протиалкогольної програми “Сімейна розмова”













С 25.08.2016 по 27.08.2016 на базі Запорізького національного університету проходили спеціалізований тренінг для працівників освітньої сфери Запорізької області "Інклюзивна освіта–рівень свідомості нації. Досвід. Перспективи. Результати". 
Тренінг став першим масштабним заходом практичного експериментального проекту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізький області», який розпочато 15 липня Благодійним Фондом Порошенка спільно з Міністерством освіти і науки України.
У теоретико-практичному процесі взяли участь близько 300 освітян із-понад 50 шкіл Запорізької області. Навчальний курс спрямований на завучів, вчителів, асистентів педагогів, корекційних педагогів та психологів закладів, які у новому навчальному році відкриють свої двері для дітей з інвалідністю. Серед присутніх практиків-новаторів були представники педагогічних колективів 19 шкіл, які цього року відкрили інклюзивні класи для 32-х особливих першокласників.

Під час триденної роботи 19 досвідчених тренерів-практиків провели прикладні зайняття щодо особливостей навчально-виховного процесу по різним нозологіям, щодо методик мотивування й оцінювання навчальних здібностей кожної дитини, технологій складання навчальних планів та індивідуальних програм розвитку особливих дітей. Учасники відпрацювали інструменти використання Монтессорі-терапії, конструкторів Lego Education, а також обмінялися власним практичним досвідом.



Тренінг «Зміцнення кваліфікаційних здібностей щодо надання психосоціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам і приймаючим громадам»

       
 І модуль тренінгу
        З 10 по 12 жовтня 2016р. розпочав свою роботу надзвичайно корисний тренінг з розвитку навичок для шкільних психологів та соціальних педагогів «Зміцнення кваліфікаційних здібностей щодо надання психосоціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам і приймаючим громадам», який проводився за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmbh» та Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА.
     Колеги з Хорватії Ясенка Преград і Міхаель Козина. вразили своєю професійностю, відкритістю та теплим відношенням, а головне - щирим бажанням допомогти нам, українцям, пережити складні часи та події, які так схожі на те, що прийшлося пережити хорватам в 90-х роках минулого століття. 
         Протягом І модулю вчилися надавати підтримку людині в стресовому стані, вибудовувати з нею довірливі відносини, знаходити баланс між співпрацею та незалежністю, переходити від надання рекомендацій до пошуку власних резервів людини у вирішенні проблеми.  

   


ІІ модуль тренінгу

    З 28 по 30 листопада 2016 року відбувся другий модуль тренінгу з розвитку професійних навичок для надання психологічної підтримки тим, хто перебуває в стресовому стані, вимушеним переселенцям і приймаючим їх сторонам. Вчилися правильно слухати, правильно ставити запитання, правильно робити висновки ... Ціла премудрість! Велике спасибі нашим чудовим тренерам, справжнім професіоналам - це Таня Деянович-Шагадін і Деа Айдуковіч! А ще величезне спасибі нашим перекладачам - Анжеліці і Вікторії, які вкладали в переклад не тільки правильні слова, але і душу! Будемо чекати нових зустрічей!

 


ІІІ модуль тренінгу


     Заняття ІІІ модулю відбувалися з 16 по 18 січня 2017року. І знову з нами були наші хорватські друзі, колеги, шкільні психологи та тренери - Іскра Пейїч та Марія Рот. Цей модуль був не тільки дуже цікавим, насиченим новими практичними вправами та емоціями, але і досить важким за питаннями, які розглядались: стрес, криза, травма, втрата та горювання, надання підтримки особам, які пережили втрату, та чому це так важко робити. Учасники тренінгу мали можливість не тільки поглибити свої знання з проблем подолання кризових станів, але і змогли "проробити" свої особисті травматичні життєві події та втрати під супроводом та за підтримкою чудових спеціалістів, професіоналів - Марії та Іскри. І знову велика подяка нашім дівчатам - перекладачам - Анжеліці та Вікторії, які не тільки допомагали нам спілкуватися з хорватськими колегами, але і сміялися, і плакали разом з нами. Будемо намагатися втілювати в життя нові отримані навички та чекати на нову зустріч в березні!




 




Немає коментарів:

Дописати коментар